Mehmet Eyüp Yardımcı

Mehmet Eyüp Yardımcı
Metazori

03 Temmuz 2020 - 03:13 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 11:56

Dudaklardan dökülen bir şarkı, cep delik cepken delik kısacası futbolumuzun hali.
 
İşin içinde ekonomi, maddi zorluklar filan olmasa bir de üstüne üstlük yayımcı kuruluşun, ne kadar ekmek o kadar köfte anlayışı tavan yapmış olmasaydı, bu lig öyle kolay kolay başlamazdı.
 
Her şey biraz metazori anlayacağınız.
 
Maçlar kaldığı yerden başladı ve aldı herkesi bir düşünce, kim şampiyon olacak?
 
Başakşehir, Galatasaray, Trabzonspor, Sivasspor…
 
Sivasspor, sezon içindeki performanslarıyla öne çıkan oyuncularının transferleriyle hafif katakulliye getirilince her şey tamamen çöktü ve belki de tarihinin en iyi şeyini yapacağı sezonda açıkçası geri planda kaldı.
 
Galatasaray üst üstte aldığı darbelerin ardından Başakşehir maçıyla elindeki son bir puan ile şampiyonluk yarışı ilginç bir hâl aldı.
 
Şimdi bütün gözler ligin 30. Haftasına çevrildi.
 
Antalyaspor – Başakşehir
 
Galatasaray – Trabzonspor
 
Kasımpaşa – Sivasspor
 
İşte bu hafta ligin kaderinin belli olacağı maçların arefesindeyiz.
 
Başakşehir 60 puanla lider, Trabzonspor ise 58 puanla ikinci sırada iken Sivasspor ise 53 puanla üçüncü.
 
Başakşehir mutlaka galip gelmesi gereken bir haftanın eşiğinde ya kazanacak ya kazanacak. Açıkcası berabere bile kalsa son dört haftada içine gireceği ruh haliyle geçmiş sezonların aynısını yaşayabilir.
 
Trabzonspor ise 52 puanla liderin 8 puan gerisinde ve dördüncü sırada bulunan Galatasaray karşısında yapması gereken ilk işi başkanlık makamından, saha içine kadar sakin olmaktır. Kupa maçından sonra üst düzeyde motive olması gereken Trabzonspor’un anlamsız gerginliği ona zarar veren en büyük etkendir. Bu etkeni Galatasaray kendi lehine çevirmeye çalışacaktır.
 
Trabzon saha içinde kaptanlık makamını João Pedro da Silva Pereira'dan alıp tekrar José Ernesto Sosa’ya verilmelidir.
 
Her iki futbolcunun saha içinde takım arkadaşlarına sergilediği karakter tahlini iyi yaparsanız hem fikir olacağımız nettir.
 
Metazori başlayan ligin belki de bittiğinin ilan edileceği haftada olacakları hep birlikte izleyeceğiz, bakalım neler olacak…

YORUMLAR

  • 0 Yorum